Apple iPhone SE (2022)
Apple iPhone SE (2022)
Úžasne vyspelý smartfón v malom balení.
S 5G a skvelou cenou.
Vďaka ikonickému dizajnu, výnimočnému výkonu a dostupnej cene je Apple
iPhone SE neuveriteľne obľúbenou voľbou. Či už pre používateľov so
starším iPhonom, alebo pre úplne nových zákazníkov, ktorí chcú konečne
vyskúšať, čo iPhone dokáže. A je toho určite viac. Okrem skvelej
konektivity s celým ekosystémom ďalších produktov Apple získaš
pokročilý fotoaparát, prístup k mobilným sieťam 5G, mimoriadne bezpečný
iOS, bezdrôtové nabíjanie a prístup k množstvu aplikácií.
4,7" viacdotykový displej s technológiou True
Tone
Nový iPhone SE je vybavený 4,7-palcovým Retina
HD displejom, ktorý ponúka rozlíšenie
1 334 × 750 pixelov s 326 pixelmi na palec. Medzi hlavné
prednosti patrí široký farebný gamut, podpora automatickej teploty farieb
True Tone, maximálny jas 625 nitov a ohromujúci kontrastný pomer 1 400 :
1. iPhone SE je rovnako odolný ako krásny. Má totiž konštrukciu
z leteckého hliníka a špeciálne sklo na prednej a zadnej strane. Ide
o rovnaké odolné sklo ako pri iPhone 13. Telefón sa môže pochváliť aj
certifikáciou IP67 pre zvýšenú odolnosť voči
vode a prachu.
Apple iPhone SE ponúkne fotoaparát
s technológiou Deep Fusion
Hoci sa to zdalo prakticky nemožné, iPhone SE dostane pokročilý 12 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/1,8. Pomocou
pokročilého čipu A15 Bionic potom budete môcť využívať výhody
softvérových optimalizácií vrátane Smart HDR 4, Photo Styles, Deep Fusion a režimu Portrét. Napríklad funkcia Deep Fusion, predstavená v iPhone 13 Pro
a iPhone 13, urobí niekoľko záberov pred začatím fotografovania a jednu
dlhšiu expozíciu pri rôznych nastaveniach uzávierky. Potom tieto zábery
automaticky naskenuje, vyberie najlepšiu kombináciu a zloží ich tak, aby
boli čo najostrejšie. Deep Fusion naplno využíva pokročilé strojové
učenie na spracovanie jednotlivých pixelov a optimalizáciu textúry, detailov
a šumu v každej časti fotografie. Výsledky sú jedným slovom
fantastické.
Snímajte oku lahodiace klipy
Apple iPhone SE teraz dokáže vďaka optickej
stabilizácii obrazu natáčať skvelé videá. Samozrejme, nahrávať
môžeš v rozlíšení 4K pri rýchlosti
až 60 fps. Vychutnať si môžeš aj
spomalené video vo Full HD rozlíšení s rýchlosťou až 240 fps. Je to tak
náročné na výpočty, že sa pri tom zapotí aj čip Apple A15 Bionic.
Odomykanie iPhonu SE odtlačkom prsta
Súčasťou nového iPhonu SE je stále legendárne tlačidlo plochy. Okrem
návratu na domovskú obrazovku slúži aj na bezpečné odomykanie alebo
dokonca platenie pomocou Apple Pay.
Mobilná sieť rýchlejšia ako Wi-Fi
Samozrejme, iPhone SE má zabudovanú podporu mobilných sietí 5. generácie,
pre ktoré Apple používa vlastný čip s nízkou spotrebou energie.
Zaujímavou funkciou je inteligentný dátový režim s automatickým
prepínaním medzi vhodnými sieťami.
Výkonný 6-jadrový procesor so 4-jadrovou
grafikou
Apple A15 Bionic je najrýchlejší čip
používaný v smartfónoch. Ide o superrýchly
čip vyrobený 5nm technológiou pozostávajúci z 2 výkonných a 4 efektívnych výpočtových jadier. Tie sú doplnené o podstatne
výkonnejší neurónový engine. A 4-jadrová grafika je až o 50 %
výkonnejšia než akýkoľvek konkurenčný čip. Apple iPhone SE má výkonu
viac než dosť.
Dostatočná výdrž batérie
Telefón má integrovanú výkonnú
lítium-iónovúbatériu. Po nabití
batéria vydrží až 15 hodín prehrávania videa a až 50 hodín
prehrávania zvuku.
Pri nabíjaní batérie môžete okrem štandardného káblového nabíjania
používať aj bezdrôtové nabíjanie Qi.
Telefón podporuje aj rýchle nabíjanie,
ktoré sa pomocou 20W alebo výkonnejšieho adaptéra (nie je súčasťou
balenia) nabije na 50 % za približne 30 minút.
Špecifikácie:
Operačný systém
Displej
Čip
Fotoaparát
Predný fotoaparát
Nahrávanie videa
Identifikácia dotykom
Mobilné a bezdrôtové rozhrania
5G (sub-6 GHz) s technológiou MIMO 2×24
Polohovanie
Prehrávanie zvuku
Prehrávanie videa
Snímače
Karta SIM
Napájanie a batéria
Podpora načúvacích prístrojov
Podpora príloh e-mailovZobrazené typy
dokumentov
Odolnosť voči rozliatiu, vode a prachu
Rozmery: 138,4 × 67,3 × 7,3 mm
| Operačný systém | |
| Operačný systém | iOS |
|---|---|
| Displej | |
| Uhlopriečka dipleja | 4,7 " |
| Rozlíšenie displeja | 1334x750 |
| Technológia displeja | IPS |
| Pamäť | |
| Veľkosť pamäte | 64 GB |
| Veľkosť pamäte RAM | 3 GB |
| Slot pre pamäťovú kartu | Nie |
| Napájanie a batérie | |
| Systémový konektor | Lightning |
| Bezdrôtové nabíjanie | ano vestavěné |
| OTG USB podpora | Nie |
| Komunikácia | |
| Podpora dual SIM | Áno |
| NFC | Áno |
| Audio 3,5mm jack | Nie |
| Má GPS modul pre navigáciu | Áno |
| Podporované sítě | 5G, 4G, 3G |
| Konštrukcia, materiál a farba | |
| Vyššia odolnosť telefónu | Áno |
| Tlačidlová klávesnica | ne |
| Šasi | hliník |
| Farba | biela |
| Rozmery a hmotnosť | |
| Rozmer výška | 138 mm |
| Rozmer šírka | 67 mm |
| Rozmer hĺbka | 7 mm |
| Hmotnosť | 144 g |
| Ostatné | |
| Modelový rad | Apple iPhone SE (2022) |