Transceiver Baofeng BF-358 , frekvenčný rozsah 400 – 480 MHz, až 16 kanálov, výkon 5 W, HD hovory, inteligentná redukcia šumu, konektor „Kenwood“
Prenosné rádio Baofeng BF-358 je vhodné nielen pre
začiatočníkov. Ovládanie rádia je veľmi jednoduché. Tento model je
vhodný nielen na turistiku, poľovníctvo a iné vonkajšie
použitie, ale možno ho použiť aj na výstavách, stavbách
alebo v hoteloch.
Frekvenčný rozsah vysielačiek je 400 – 480 MHz.
V pásme UHF je k dispozícii celkovo
16 kanálov. Vďaka svojim parametrom a funkciám je vhodný
aj na použitie v stavebníctve, bezpečnosti, logistike alebo aj na
voľnočasové aktivity.
Rádio má výkon v pásme UHF do
5 W. Vysielačka dokáže komunikovať až do vzdialenosti
1 – 10 km. Maximálny dosah by však bolo možné dosiahnuť len na
otvorenom priestranstve bez akýchkoľvek prekážok. Rádio má
50 kanálov CTCSS a ďalších **105 kanálov DCS na
komunikáciu a rozhodne sa nemusíte obávať, že by ste nenašli kanál len
pre svoju komunikáciu.
K rádiu je možné pripojiť ďalšie zariadenia pre režim
handsfree call pomocou štandardizovaného konektora
Kenwood. Tento konektor umožňuje používať rôzne typy
náhlavných súprav a ďalších externých
mikrofónov s reproduktorom s tlačidlom PPT a krúteným káblom.
Ponuku príslušenstva nájdete v časti Príslušenstvo.
Rádio sa dodáva s batériou 3000 mAh. Táto batéria
vydrží až 24 hodín v prevádzke a až
72 hodín v pohotovostnom režime.
Indikátor slabej batérie vás upozorní na slabú batériu, potom ju môžete
vložiť do stolovej nabíjačky. Táto nabíjačka je súčasťou balenia. Pro
pri nabíjaní môžete využiť aj konektor USB-C, ktorý je v spodnej časti.
Nabíjací kábel nie je súčasťou balenia. Nabíjanie cez USB-C je
kompatibilné s powerbankami a adaptérmi pre mobilné telefóny, čo vám
umožní rýchlo nabíjať rádio.
Pro jednoduchšia komunikácia rádio podporuje niektoré funkcie, ktoré uľahčujú ovládanie rádia.
Preferencie:
Technické parametre:
| Napájanie a batérie | |
| Nabíjecí | Áno |
|---|---|
| Kapacita batérie | 3000 mAh |
| Výdrž batérií | 24 |
| Komunikácia | |
| Dosah | 10000 m |
| Počet kanálů | 16 |
| Frekvenčné pásmo | UHF |
| Konektor pre slúchadlá | K1 |
| Konštrukcia, materiál a farba | |
| Farba | biela |
| Rozmery a hmotnosť | |
| Rozmer výška | 175 mm |
| Rozmer šírka | 55 mm |
| Rozmer hĺbka | 23 mm |
| Hmotnosť | 166 g |
| Ostatné | |
| Počet kusů v balení | 1 |